Hoppa till sidans innehåll

Resultat ryttare GSR 2013


Gävle Fältrittklubb 9 november 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Johanna Frunck - Spirello

1,00 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

1

Susanne Lidman - Cezane

1,00 m
bed A:0/A:0

0+0 fel 4
Johanna Frunck - Spirello

1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel 1
Laghoppning Div 2

1,10 m
bed A:1a

12 fel 1
Antonia Jäderberg - Dom of Silves

1,10 m
bed A:1a

0+32 fel 1
Amanda Lindström - Nørringsholms Bogart

1,10 m
bed A:1a

8+8 fel 1
Ebba kajlöv - Henke L

1,10 m
bed A:1a

0+4 fel 1
Ida Oskarsson - Tonie Melronie

1,10 m
bed A:1a

0+0 fel 1

 

Gävle Ryttarsällskap 3 november 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Lisa Olofsson - Zensuella

1,00 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

1

 

Sundsvalls Ridklubb 26-27 oktober 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Ida Oskarsson - Tonie Melronie

1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

2

Cia Tenngren Frykman - Semantiker 1,10 m
bed A
0 fel 1
Cia Tenngren Frykman - Cumelus 1,20 m
bed A:0
0 fel 4
Jennifer Gellerstedt - Bradley 1,20 m
bed A:0
0 fel 10
Louise Gellerstedt - Consensos 1,20 m
bed A:0
0 fel 11
Cia tenggren Frykman - Uran af Källstorp 1,20 m
bed A:0
1 fel 13
Emily Engström - Casagrande 1,20 m
bed A:0
4 fel 17
Johanna Frunck - Jou Body Luck 1,30 m
bed A/A:0
0 fel 7
Madelene Nordin - Trust Me T

1,20 m
bed A:0/A:0

0+0 fel 3
Ida Oskarsson - Tonie Melronie

1,20 m
bed A:0/A:0

0+0 fel 4
Anna Aneklev - Zandor Griftenstein´s

1,20 m
bed A

4 fel 1
Agria Allsvenskan Elit
Norra omg 6
1,35 m
bed A:1a lag

20 fel

2
Emily Engström - Casagrande   8 fel 2
Jennifer Gellerstedt - Bradley   4 fel 2
Matilda Öling - Lady Lamai   8 fel 2
Johanna Frunck - Jou Body Luck   12 fel 2

 

Storvik Ovansjö Ryttarsällskap 26 oktober 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Linda Andersson - Brian

Lätt C:1

70,926 %

1

 

Gävle Fältrittklubb 20 oktober 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Daniela Bujosevic - Robin

1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

7

 

Åsebo Ryttarsällskap 20 oktober 2013

Ryttare – ponny

Klass

Resultat

Placering

Jennifer Gellerstedt - Antonia

1,10 m (Lätt A)
bed A

0 fel

1

KM Gestrike Sportryttare 13 oktober 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Matilda Öling - Lady Lamai

1,00 m
bed A:1b

0+0+0 fel

1

Cia Tenngren Frykman

1,00 m
bed A:1b

0+0+4 2
Johanna Frunck - Spirello

1,00 m
bed A:1b

0+0+4 3

 

Falu Ryttarsällskap 12 oktober 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

David Nordlander - Laerkebjergs Camina

1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

1

 

Gävle Ryttarsällskap 4-6 oktober 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

David Nordlander - Laerkebjergs Camina

1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

2

Karin Danielsson - Dante 1,10 m
bed A:0/A:0
0+0 fel 8
Anna Aneklev - Zandor Griftenstein´s 1,10 m
bed A:0/A:0
0+0 fel 13 
Emily Engström - Casagrande

1,20 m
bed A:0

0 fel  6
Emily Engström - Wireless

1,20 m
bed A:0

0 fel 18 
Emily Engström - Casagrande

1,30 m
bed A:A:0

0+0 fel 7
Johanna Frunck - Oscar 1,15 m
bed A:0
0 fel 3

 

Avesta Ridklubb 5 oktober 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Madelene Nordin - Trust Me T

1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

1

 

Storvik Ovansjö Ridklubb 28 september 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

David Nordlander - Laerkebjergs Camina

1,00 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

2

Amanda Lindström - 

Nørringsholms Bogart

1,00 m
bed A:0/A:0
0+0 fel 3
Ida Oskarsson - Tonie Melronie 1,10 m
bed A:0/A:0
0+0 fel 3
       
Div II lag Gävleborg omg 2 1,10 m
bed A:1a 
8 fel 1
Antonia Jäderberg - Dom of Silves   5 fel 1
Ebba Kajlöv - Henke L   4 fel 1
Amanda Lindström - 

Nørringsholms Bogart

  4 fel 1
Ida Oskarsson - Tonie Melronie   0 fel 1

 

Umeå Ryttarförening 27-29 september 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Cia tenggren Frykman - Semantiker

1,10 m
bed A

0 fel

1

Christina Persson - Oscar

1,20 m

bed A/A:0

0+0 fel 11
Cia tenggren Frykman - Semantiker

1,10 m
bed A

0 fel 1

 

   
Agria Allsvenskan Elit
Norra omg 5 

1,35 m
bed A:1a lag 

16 fel 2
Emily Engström - Casagrande

 

4 fel 2
Jennifer Gellerstedt - Bradley   4 fel 2
Johanna Frunck - Jou Body Luck V   8 fel 2
Cia Tenggren frykman - Monte Catini   utg 2
       
Emily Engström - Wireless 1,25 m
bed A:0/A:0 
0+4 fel 5

 

Torsåkers Hästintresseförening 22 september 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Malin Hellbom - Bianca

0,80 m
bed Clear Round

0 fel

1

Rebecca Hägg - El Guappo 0,80 m
bed Clear Round
o fel 1
Ida Oskarssson - Tonie Melronie 1,00 m
bed A:0/A:0 
0+0 fel 2
Susanne Lidman -  Cezane 1,00 m
bed A:0/A:0 
0+0 fel 7
Lisa Olofsson - Zensuella 1,00 m
bed A
0 fel 1
Ida Oskarssson - Tonie Melronie 1,10 m
bed A:0/A:0 
0+0 fel 2
Ebba Kajlöv - Henke L 1,00 m
bed A:0/A:0 
0+0 fel 3
Madelene Nordin - Trust Me T 1,00 m
bed A:0/A:0 
0+4 fel 4
Thomas Lennholm - Mourinho 1,00 m
bed A
4 fel 1

 

Enköpings Ridklubb 22 september 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Matilda Öling - Lady Lamai

1,25 m
bed A:0/A:0

0+4 fel

11

 

Österfärnebo Ryttarsällskap 21-22 september 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Linda Andersson - Brian

Lätt B:1

62,759 %

3

 

Hudiksvalls Rid- och ponnyklubb 13-15 september 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Johanna Frunck - Jou Body Luck V

1,40 m
bed A:1a
DM för seniorer

4 fel

3

 

Gestrike Sportryttare 7-8 september 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Frida Forsström - Dom of Silves

0,90 m
bed Clear Round

0 fel

1

Madelene Nordin - Trust Me T

1,00 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

Ida Oskarsson - Tonie Melronie

 1,00 m
bed A:0/A:0

0+0  fel

 3

Cia Tenggren Frykman - Köster Hästtak

1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

 1

Johanna Frunck - Trinity

1,10 m
bed A

4 fel

 4

Cia Tenggren Frykman - Köster Hästtak

 1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

 1

Cia Tenggren Frykman - Consensos

1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

 3

Cia Tenggren Frykman - Semantiker

1,10 m
bed A

0 fel

 1

Cia Tenggren Frykman - Cumelus

1,15 m
bed A:0

0 fel

Kajsa Odén - Cornelis

1,15 m
bed A

4 fel

 2

Cia Tenggren Frykman - Dainty E

1,20 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

Karin Danielsson - Dante

1,20 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 8

Emily Engström - Casagrande

1,20 m
bed A:0/A:0

0+4 fel

11 

Matilda Öling - Lady Lamai

1,30 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

 2

Emily Engström - Casagrande

1,30 m
bed A

0 fel

 1

 

Storbyns Ryttare 31 augusti- 1 september 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Lisa Olofsson - Zensuella

1,00 m
bed A/A:0

0+0 fel

3

 Karin Danielsson - Dante

 1,15 m
bed A:0

 0 fel

 5

 Christina Persson - Oscar

 1,15 m
bed A:0

 0 fel

 6

 Anna Aneklev - Zandor Griftenstein´s

 1,15 m
bed A

 0 fel

 Emily Engström - Casagrande

1,20 m
bed A/A:0

 0+0 fel

 6

 Christina Persson - Oscar

 1,20 m
bed A/A:0

 0+0 fel

 11

 Emily Engström - Casagrande

 1,30 m
bed A

 8 fel

 

Tierps Ryttarklubb 15-18 augusti 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Ida Oskarsson - Tonie Melronie

1,00 m
bed A

0 fel

1

 Christina Persson - Oscar

 1,10 m

bed A/A:0

 0+0 fel

 15

 Cia Tenggren Frykman - Dainty E

 1,10 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

Emily Engström - Casagrande

1,30 m
Bed A

 0 fel

  

Söderhamnsortens Ryttarförening 17-18 augusti 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Thomas Lennholm - Muorinho

0,90 m
bed clear round

0 fel

1

Lisa Olofsson - Zensuella

1,00 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 1

Amanda Lindström - San Brio

1,10 m
bed A

 4 fel

Antonia Jäderberg - Legga Ella

1,00 m

bed A:0/A:0

 0+4 fel

 3

Ebba Kajlöv - Henke L

1,10 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 4

 

Svärdsjö Ridklubb 11 augusti 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Lisa Olofsson - Zensuella

1,00 m
bed A:0/A:0

0 fel

1

 

Salaortens Ryttarförening 10-11 augusti 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

David Nordlander - Enjoy Northern

1,20 m
bed A

8 fel

4

 

Årsunda Hästklubb 10 augusti 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Linda Andersson - Brian

Lätt C:1

65,19%

2

Linda Andersson - Brian

Lätt B:1

65,17%

 

Avesta Ridklubb 26-28 juli 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

David Nordlander - Enjoy Northern

1,20 m 

bed A

0 fel

1

David Nordlander - Enjoy Northern

1,20 m 

bed A

0 fel

 1

 

Bollnäs Ridsällskap 26-28 juli 2013

Ryttare – ponny

Klass

Resultat

Placering

Angelica Wijk - Webber Lady

1,00 m (Lätt A)

bed A:0/A:0

 0+0 fel

3

 

Storvik Ovansjö Ridklubb 30 juni 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Lisa Olofsson - Wiza

0,80 m

bed clear round

0 fel

1

Lisa Olofsson - Zensuella

1,00 m
bed A:0/A:0

 o fel

 

Sundsvalls Ridklubb 27-30 juni 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Jennifer Gellerstedt - Bradley

1,20 m

bed A:0/A:0

0+4 fel

17

Anna Aneklev - Zandor Griftenstein´s

1,20 m

bed A

 4 fel

 3

Christina Persson - Oscar

1,20 m

bed A:0

 0 fel

 3

Anna Aneklev - Zandor Griftenstein´s

 

1,20 m

bed A

 0 fel

 1

 

Gestrike Sportryttare 15-16 juni 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Cia tenggren Frykman - Miro

1,00 m

bed A:0/A:0

0+0 fel

2

Anna Östblom - Rafaelo

1,00 m

bed A:0/A:0

0+0 fel   

Amanda Lindström - San Brio                         

1,00 m

bed A

0 fel 

 1

Cia Tenggren Frykman - Köster Hästak

1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel 

 3

Cia Tenggren Frykman - Zandor Griftensten´s 

1,10 m
bed A

0 fel

 1

Emelie Öhman - Quick Cash

1,20 m
bed A:0

0 fel

Cia Tenggren Frykman - Segolene de Saint-Aubert

1,20 m
bed A

4 fel

 1

Cia Tenggren Frykman - Zandor Griftensten´s 

1,20 m
bed A

4 fel

 1

Cia Tenggren Frykman - Le Beau 48

1,20 m
bed A

4 fel

 1

Anna Östblom - Rafaelo

1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

 Ebba Kajlöv - Henke L

1,10 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

Anna Aneklev Zandor Griftenstein´s

1,10 m
 bed A

4 fel

 2

 Cia Tenggren Frykman - Dainty E  

1,15 m
bed A:0

0 fel

Antonia Jäderberg - Legga Ella

1,15 m
bed A:0

0 fel

Cia Tenggren Frykman - Uran af Källstorp

1,15 m
bed A:0

o fel

Jennifer Gellerstedt - Bradley

1,15 m

bed A:0

0 fel

 6

Cia Tenggren Frykman -  Köster Hästak

1,20 m

bed A

0 fel

Cia Tenggren Frykman -  Segolene de Saint-Aubert

1,20 m
bed A

8 fel

Cia Tenggren Frykman -  Zandor Griftenstein´s

1,20 m
bed A

8 fel

Cia Tenggren Frykman - Le Beau 48

1,20 m
bed A

8 fel

 3

Matilda Öling - Lady Lamai

1,30 m
bed A:0/A:0

0+0 fel

 2

  

Bollnäs Ridsällskap 8 juni 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Antonia Jäderberg - Dom of Silves XX

Debutant klass
fälttävlan

49.1 + 0 + 0

2

 

Hofors Ridsällskap 9 juni 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Ebba Kajlöv - Henke L

1,00 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

5

 Karin Danielsson - Dante

 1,10 m
bed A:1a

 0+4 fel

 2

 

Hofors Ridsällskap 8 juni 2013

Ryttare – ponny

Klass

Resultat

Placering

Angelica Wijk - Webber Lady

0,80 m (Lätt C)

bed A:0/A:0

 0+0 fel

1

 Angelica Wijk - Webber Lady

 0,90 m (Lätt B)
bed A:0/A:0

 13 fel

 2

  

Älvkarleby Ridklubb 6-8 juni 2013 

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Amanda Lindström - San Brio

0,90 m

bed Clear Round

 0 fel

3

Emily Engström - Casagrande

 1,20 m
bed A:0

 0 fel

5

David Nordlander - Enjoy Northern

1,30 m
bed A

 4 fel

 1

 Amanda Lindström - Nørringsholms Bogart

1,15 m
bed A:0/A:0

 0+4 fel

 7

  

Falu Ridklubb 2 juni 2013 

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Karin Danielsson - Dante

1,10 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

3

 

Leksands Ridklubb 26 maj 2013

Ryttare – ponny

Klass

Resultat

Placering

Angelica Wijk - Webber Lady

0,90 m (Lätt B)

bed A:0/A:0

 0+0 fel

2

 

Enköpings Ridklubb 26 maj 2013 

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Andreas Andersson - Citrus

0,90 m

bed A

 0 fel

1

 Andreas Andersson - Citrus

1,00 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 2

 

Flyinge Hästsportklubb 25-26 maj 2013 

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Matilda Öling - Djingis Khan

1,20 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

4

 

Tierps Ryttarklubb 24-26 maj 2013 

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

David Nordlander - Enjoy Northern

1,20 m

bed A

 0 fel

1

Cia Tenggren Frykman - Cumelus

1,20 m

bed A:0

 o fel

 8

Cia Tenggren Frykman - Le Beau 48 

1,20 m

bed A

 4 fel

 Cia Tenggren Frykman - Köster Hästak

1,20 m

bed A

 4 fel

 5

  

Flyinge Hästsportklubb 21 maj 2013 

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Matilda Öling - Baghera

1,10 m

bed A

 0 fel

1

 

Gestrike Sportryttare 19 maj 2013

Ryttare – ponny

Klass

Resultat

Placering

Angelica Wijk - Webber Lady

0,90 m (Lätt C)

be8 A:0/A:0

 0+0 fel

1

 

Österfärnebo Ryttarsällskap 18 maj 2013 

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Antonia Jäderberg - Dom of Silves xx

1,00 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

1

 Lisa Olofsson Zensuella

1,00 m

bed A:0/A:0

 o+o fel

 2

 Karin Odén - Cornelis

1,00 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 3

 Antonia Jäderberg - Tatum

1,00 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 5

 Susanne Lidman - Cezane

1,00 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 6

 Laghoppning Div 3 omg 1

 1,00 m
bed A:1a

GSR lag 1
0 fel

 2

 Susanne Lidman - Cezane

 

 0 fel

 2

 Linda Andersson - Brian

 

 8 fel

 2

 Karin Odén - Cornelis

 

 4 fel

 2

 Antonia Jäderberg - Tatum

 

 0 fel

 2

 

Falu Ryttarsällskap 16-19 maj 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Johanna Frunck - Jou Body Luck V

1,30 m

bed A:0

 0 fel

16

 

Jump Club Ridsportförening 12 maj 2013

Ryttare – ponny

Klass

Resultat

Placering

Angelica Wijk - Webber Lady

0,90 m (Lätt B)

bed A:0/A:0

 0+0 fel

1

 

Henriksdals Ryttarförening 9-12 maj 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Matilda Öling - Djingis Kahn

1,20 m

bed A:0

 0 fel

3

 Matilda Öling - Baghera

 

1,20 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 

Bälinge Ryttarförening 9 maj 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Lisa Olofsson - Zensuella

1,00 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

2

 Lisa Olofsson - Zensuella

 1,05 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 

Högbo Ridklubb 9-12 maj 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Antonia Jäderberg - Legga Ella

1,00 m

bed A

 0 fel

1

 Jennifer Gellerstedt - Bradley

1,10 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 11

 Cia Tenggren - Köster Hästak

1,10 m

bed A

 0 fel

 1

 Cia Tenggren - Köster Hästak

1,20 m

bed A

 0 fel

 Emily Engström - Casagrande

1,20 m

bed A

 0 fel

 1

 Emelie Öhman - Quick Cash 

1,20 m

bed A:0/A:0

 0+4 fel

13 

 Cia Tenggren Frykman - Cumelus

1,20 m

bed A:0

 0 fel

 2

 Emily Engström - Casagrande

1,20 m

bed A

 0 fel

 

Insjöns Ridklubb 5 maj 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Lisa Olofsson - Zensuella

1,00 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

1

 

Tierps Ryttarklubb 4-5 maj 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Madelene Nordin - Trust Me T

1,00 m

bed A

 0 fel

1

 Karin Odén - Cornelis

1,00 m

bed A

 0 fel

 1

 Madelene Nordin - Trust Me T

1,10 m

bed A

 0 fel

 1

 Emily Engström - Casagrande

1,10 m

bed A

 0 fel

1

Cia Tenggren - Uran af Källstorp

1,10 m

bed A

 0 fel

 1

Cia Tenggren - Köster Hästak

1,10 m

bed A

 0 fel

 1

Cia Tenggren - Segolene de Saint-Aubert

1,10 m

bed A

 0 fel

 1

Johanna Frunck - Monte Catini

1,20 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 6

Cia Tenggren - Köster Hästak

1,20 m
bed A

 0 fel

Johanna Frunck - Jou Body Luck V

 1,30 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 3

 

Henriksdals Ryttarförening 1-5 maj 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Matilda Öling - Djingis Kahn

1,10 m

bed A

 0 fel

1

 

Älvkarleby Ridklubb 28 april 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Amanda Lindström - San Brio

0,80

bed clear round

 0 fel

1

 Antonia Jäderberg - Dom of Silves

 1,00 m 

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 Lisa Olofsson - Zensuella

 1,00 m 

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 Andreas Andersson - Frodo

 1,10 m 

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 4

 

Älvkarleby Ridklubb 27 april 2013

Ryttare – ponny

Klass

Resultat

Placering

Angelica Wijk - Webber Lady

0,80 m (Lätt C)

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 Angelica Wijk - Webber Lady

 0,90 m (Lätt B)

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 1

 

Gävle Ryttarsällskap 11-14 april 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

David Nordlander - Enjoy Northern

1,10 m

bed A

 0 fel

1

 

Christina Persson - Oscar

1,20 m
bed A:0

 0 fel

 1

Cia Tenggren Frykman - Cumelus

1,20 m
bed A

 0 fel

 1

Emily Engström - Wireless

1,20 m
bed A:0

 0 fel

12 

 Johanna Frunck - Jou Body Luck

 1,25 m
bed A:0/A:0

 0+4 fel

 Cia Tenggren Frykman - Uran af Källstorp

 1,20 m
bed A

 0 fel

 1

 

Umeå Rytarförening 29-31 mars 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Christina Persson - Oscar

1,20 m

bed A:0/A:0

 0+4 fel

13

 Christina Persson - Oscar

 1,20 m

bed A:0

 0 fel

 6

 Cia Tenggren Frykman - Jou Body Luck V

 

 0 fel

 12

 

Söderhamns Hästsportklubb 24 mars 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Madelene Nordin - Trust Me T

1,00 m

bed A

 0 fel

1

 Antonia Jäderberg - Legga Ella

 1,10 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 7

 Madelene Nordin - Trust Me T

 1,10 m
bed A

 0 fel

 1

 

Falu Ryttarsällskap 16 - 17 mars 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Lisa Olofsson - Zensuella

0,90 m

bed clear round

 0 fel

1

 Lisa Olofsson - Zensuella

 1,00 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 2

 Christina Persson - Oscar

 1,20 m
bed A:0

 0 fel

 11

 David Nordlander - Enjoy Northern

 1,20 m
bed A

 0 fel

 1

 

Storvik Ovansjö Ridklubb 16 mars 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Malin Larsson - Meister Eden

0,90 m

bed clear round

 0 fel

1

 Elin Sundstedt - Enjoy E

 1,00 m
Bed A

 0 fel

 Amanda Lindström - Nørringsholms Bogart

 1,10 m
Bed A:0/A:0

 0+0 fel

 3

 David Nordlander - Enjoy Northern

 1,10 m
Bed A

 0 fel

  

Gävle Ryttarsällskap 10 mars 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Lisa Olofsson - Zensuella

0,90 m

bed clear round

 0 fel

1

 Antonia Jäderberg - Legga Ella

 1,00 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 1

 Antonia Jäderberg - Legga Ella

 1,10 m
bed A:0/A:0

 0+4 fel

  

Flyinge Ryttarörening 9 mars 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Matilda Öling - Lady Lamai

1,20 m

bed A:0

 0 fel

5

 

Märsta Ridklubb 9 mars 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Emily Engström - Wireless

1,20 m

bed A:0

 0 fel

21

 

Högbo Ridklubb 1-3 mars 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Ebba Kajlöv - Henke L

1,00 m

bed clear round

 0 fel

1

 Karin Odén - Cornelis

 1,00 m

bed clear round

 0 fel

 Cia Tenggren Frykman - Cumelus

 1,10 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 Christina Persson - Oscar

  1,20 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 Andreas Andersson - Frodo

  1,00 m

bed clear round

 0 fel

 1

 David Nordlander - Enjoy Northern

 1,10 m
bed A

 0 fel

 1

 Christina Persson - Oscar

 1,20 m
bed A:0

 0 fel

 7

 Johanna Frunck - Jou Body Luck V

 1,30 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 Johanna Öberg - Spirello

 1,10 m
bed A:0/A:0

 0+4 fel

 3

 Madelene Nordin - Trust Me T

1,10 m
bed A

 0 fel

 1

 

Gävle Fältrittklubb 24 februari 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Matilda Stenberg-Wallin - Gluggstugas Bel Air

0,80 m

bed Clear round

 0 fel

1

 

Gävle Fältrittklubb 23 februari 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Cia Tenggren Frykman - Köster Hästak

1,00 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

2

 Amanda Lindström - Nørringsholms Bogart

 1,00 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 Karin Odén - Cornelis

 1,00 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 7

 Cia Tenggren Frykman - Le Beau 48

 1,00 m
bed A

 0 fel

 1

 Emily Engström - Wireless

 1,10 m

bed A:0/A:0

 0+0 fel

 5

 Laghoppning Div 3 omg 1

 1,00 m
bed A:1a

 GSR lag 1
0 fel

1 

 Cia Tenggren Frykman - Uran af Källstorp

 1,00 m
bed A:1a

 0 fel

 Karin Odén - Cornelis

 1,00 m
bed A:1a

 4 fel

 Amanda Lindström - Nørringsholms Bogart

 1,00 m
bed A:1a

 0 fel

 1

 Antonia Jäderberg - Dom of Silves

 1,00 m
bed A:1a

 0 fel

 1

 

Avesta Ridklubb 23 februari 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Madelene Nordin - Trust Me T

1,00 m

bed A

 0 fel

1

 

Högbo Ridklubb 17 februari 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Cia Tenggren Frykman - Köster Hästak

1,00 m

bed clear round

 0 fel

1

Cia Tenggren Frykman - Cumelus

1,00 m

bed clear round

 0 fel

 1

Jennifer Gellerstedt - Bradley 1,00 m

bed clear round

 0 fel

 1

Medelene Nordin - Trust Me T 1,00 m

bed clear round

 0 fel

 1

Cia Tenggren Frykman - Le Beau 48 1,00 m

bed clear round

 0 fel

Christina Persson - Oscar 1,10 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

Cia Tenggren Frykman - Köster Hästak 1,10 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

10 

  

Högbo Ridklubb 16 februari 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Ida Oskarsson - Wild Orchid

0,90 m (Lätt C)
bed A:0/A:0

 0+0 fel

5

 

Söderhamns Hästsportklubb 9 februari 2013

Ryttare – häst

Klass

Resultat

Placering

Cia Tenggren Frykman - Le Beau 48

1,00 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

Cia Tenggren Frykman - Köster Hästak

 1,00 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 3

Anna Aneklev - Zandor Griftensten´s

 1,00 m
bed A:0/A:0

 0+0 fel

 4

Karin Danielsson - Dante

 1,10 m
bed A:0/A:0

 0+4 fel

 3

Emily Engström - Wireless

 1,10 m
bed A:0/A:0

 0+4 fel

 4

Andreas Andersson - Citrus

 1,10 m
bed A:0/A:0

 0+7 fel

 5

Uppdaterad: 13 FEB 2017 11:20 Skribent: Margareta Berger

SISU

Postadress:
Föreningen Gestrike Sportryttare - Ridsport
Anne Nordström, Skogsklövervägen 19
80598 Gävle

Kontakt:
Tel: +46 76050 29 43
E-post: This is a mailto link

Se all info